POD OPIEKĄ ŚW. JÓZEFA I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Contemplare et contemplata aliis tradere

Veritas liberabit vos

BRACTWO RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO


http://www.rosarychapel.net/Site/themed_images/portfolio-small-1.jpg

      Bractwo Najświętszego Różańca jest stowarzyszeniem, którego członkowie odmawiają piętnaście tajemnic różańca (radosnych, bolesnych, chwalebnych) raz w tygodniu. Bractwo zostało założone przez św. Dominika na początku XIII wieku po tym, jak Matka Boża sama dała mu różaniec i zainspirowała go do założenia Bractwa na Jej cześć. Bractwo zostało reaktywowane przez błogosławionego Alana de la Roche w XV wieku. Bractwo Różańcowe jest jednym z wielu stowarzyszeń urzędowo zatwierdzonych przez Kościół, jest najbardziej rozpowszechnione i bogato wyposażone w odpusty i przywileje. Wszyscy mogą oczywiście odmawiać różaniec i ten ich nigdy nie zawiedzie w samodoskonaleniu duchowym, ale poprzez wstąpienie do Bractwa Różańcowego mogą czerpać dodatkowe korzyści:

1. uzyskują szczególną ochronę Najświętszej Maryi Panny, ponieważ Bractwo zostało założone przez Jej inspirację i na Jej cześć.
2. Jego członkowie, żyjący w dużej liczbie na całym świecie, mają udział w korzyściach płynących z wzajemnej modlitwy i dobrych uczynków jego uczestników.
3. Członkowie Bractwa mają korzyści duchowe także w modlitwach i zasługach członków Zakonu Kaznodziejskiego św. Dominika.
4. Bractwu zostały przyznane liczne generalne oraz częściowe odpusty. Opublikujemy je oddzielnie.
5. Tradycyjna Msza święta jest ofiarowana za członków Bractwa w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Przez setki lat, aż do Soboru Watykańskiego II, Bractwo Różańcowe swą działalnością objęło dosłownie cały świat. Ale dziś jest nieznane dla przeciętnego katolika i musi zostać reaktywowane ponownie, zwłaszcza, że ​​w ostatnim stuleciu Matka Boża Fatimska wezwała wszystkich do nieustającej modlitwy różańcowej. Bez tego ducha świat zginie w swoich grzechach. Bractwo Różańcowe musi już teraz stać się Armią Różańcową!

Odpusty

Odpust (przebaczenie) jest umorzeniem doczesnej kary za winy, które zostały odpuszczone. Odpusty są albo generalne lub częściowe. Odpust generalny odpuszcza wszystkie kary doczesne; odpust cząstkowy odpuszcza tylko część twojej kary. Kiedy człowiek by umarł  natychmiast po uzyskaniu odpustu zupełnego (generalnego), dusza pójdzie prosto do nieba. Więc łatwo zauważyć, dlaczego należy jak najczęściej dostawać odpusty w miarę możliwości. Ze wszystkich nabożeństw w Kościele, na który spłynęły największe błogosławieństwa, jest różaniec. Papieże otworzyli wielkodusznie skarbiec przeobfitych łask Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny i świętych do udzielania odpustów tym, którzy odmawiają różaniec i są członkami Bractwa Różańcowego.

Jak zostać członkiem Bractwa Różańcowego?

1. Wyślij swoje imię i nazwisko, aby zostać oficjalnie wpisanym do rejestru Bractwa.

2. Twój różaniec musi być poświęcony  przez księdza za pomocą błogosławieństwa dla  
    różańców, dawniej zarezerwowanego dla kapłanów dominikańskich.

3. Rozważaj tajemnice 15 dziesiątek różańca w każdym tygodniu (nie jest konieczne, aby wszystkie jednocześnie odmawiać w tym samym dniu; można odmówić pięć dziesiątek, a nawet jedną dziesiątkę raz na dzień. Nie jest grzechem, jeśli zapomnisz odmówić swoich 15 dziesiątek, ale tracisz w tym tygodniu udział w korzyściach z łask płynących z tych wymodlonych przez różańce innych członków Bractwa na całym świecie).

Rejestracja w Bractwie Różańcowym:

Napisz do nas i podaj:
Pełne imię i nazwisko
Nazwa ulicy
Miasto, województwo, kod pocztowy
Kraj
Twój adres e-mail

Po otrzymaniu powyższych informacji wyślemy Państwa dane do centralnego rejestru Bractwa Różańcowego i zostanie Wam wysłane potwierdzenie.

UWAGA: Proszę podać swoje pełne imię i nazwisko, aby zostać zarejestrowany jako np.: Jan Kowalski, nie jako Pan Kowalski czy  J. Kowalski.

Wszystkie zgłoszenia muszą być złożone indywidualnie przez każdego postulanta (proszę nie zapisywać innych).

Adres i strona Bractwa Różańcowego: http://www.rosarychapel.net/Parish/Guilds/rosary.htm