POD OPIEKĄ ŚW. JÓZEFA I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Contemplare et contemplata aliis tradere

Veritas liberabit vos

piątek, 4 listopada 2016

Memento mori*

In Ictu Oculi - Juan de Valdés Leal (1622-1690)
  
Memento mori † 
 
Pamiętaj o śmierci, o dobrej śmierci,
bo z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.

Polecam posłuchać sobie szczególnie w dniu dzisiejszym przepięknej sekwencji Dies irae, dies illa - W gniewu pomsty dzień, śpiewanej podczas każdej Mszy Świętej w Dniu Zadusznym oraz podczas Mszy Świętej Requiem czy na pogrzebie.


Niestety heretyccy moderniści mocno zniszczyli ów Dzień Zaduszny, jak również i sam pogrzeb, ograbiając zmarłych z Bożych Łask.

1. Usunięcie sekwencji Dies irae, dies illa (W gniewu dzień).

2. Usunięcie absolucji przy katafalku z trumną i zastąpienie jej jakimiś mdłymi tekstami.

3. Wykoślawienie nauki o Czyśćcu, poprzez zastąpienie i nałożenie nacisku na Zmartwychwstanie.

4. Przemilczenie i negacja uzyskania odpustu zupełnego toties quoties w Dzień Zaduszny, czyli ile razy pobożnie nawiedzi się kościół lub kaplicę, tyle razy można zyskać odpust zupełny, odmawiając przepisane modlitwy, czyli Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz dowolną modlitwę w intencjach papieskich (czyli: do Boga Ojca o podwyższenie Kościoła Świętego na całym świecie, do Syna Bożego o wykorzenienie heretyków w Kościele Świętym, do Ducha Świętego o pokój między narodami). Należy spełnić podstawowe warunki uzyskania odpustu zupełnego, czyli być w stanie łaski uświęcającej i nie mieć żadnego przywiązania do grzechu, przyjąć Komunię Świętą. Jeżeli tych warunków się nie spełni, odpust będzie cząstkowy. Nie jest tak łatwo uzyskać odpust zupełny. Warto dbać o czystą duszę, by poprzez zyskiwanie odpustów zupełnych pracować nad swoją świętością.

5. Jeżeli chodzi o dzień pogrzebu, zniknęły wigilie przed pogrzebem, czyli nabożeństwa żałobne w kościele przed Mszą Świętą. Jeżeli pogrzeb był rano, śpiewano jutrznię, jeżeli w południe, śpiewano laudesy, a popołudniu śpiewano nieszpory. Zanikają już trzydniowe puste noce, czyli czuwanie modlitewne przy zmarłym w domu lub w kościele przed pogrzebem. W większości kapłani opuszczają już modlitwy przy ciele w domu zmarłego. Zmieniono obrzędy końcowe przed wyprowadzeniem trumny z ciałem z kościoła na cmentarz do grobu oraz modlitwy na cmentarzu przed pochowaniem ciała do grobu. Usunięto Msze Święte w 3. i 7. oraz w 30. dzień po śmierci zmarłego, pozostawiono jedynie wspomnienie o 30. dniu po śmierci, lecz w nielegalnej i niekatolickiej nowej mszy nie ma już formularzy mszalnych na te dni specjalnie przeznaczonych, jakie znajdują się we Mszy Świętej Wszechczasów w Mszale Rzymskim. Niewiele osób wie i to czyni, aby za zmarłego dać Msze gregoriańskie, czyli 30 Mszy Świętych dzień po dniu.

6. Usunięto kolor czarny z szat liturgicznych, zmieniając je na fioletowy, jako symbol pokuty.


Katoliku, zwiedziony herezją modernistyczną, czy taki pogrzeb, jaki jest po Vaticanum II, przyniesie ci pomoc i ulgę? Przemyśl i wracaj na łono Kościoła Świętego.


Za: http://tenetetraditiones.blogspot.com/2016/11/dzien-zaduszny-wspomnienie-wszystkich.html

* Tytuł od red. strony Bractwa Modlitewnego Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.