POD OPIEKĄ ŚW. JÓZEFA I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Contemplare et contemplata aliis tradere

Veritas liberabit vos

niedziela, 13 września 2015

NA UROCZYSTOŚĆ IMIENIA NAJŚW. MARJI PANNY

our lady of perpetual help prayer (Niedziela oktawy po Narodzeniu Najśw. Panny)

„W niebezpieczeństwach, utrapieniach, wątpliwościach, pamiętaj o Marji, wzywaj Marji! Jej imię twoich niech nie opuszcza ust ani twojego serca. Jeżeli jednak pragniesz otrzymać pomoc Jej modlitwy, wstępuj w ślady Jej przykłady, Ją naśladując nie zbłądzisz, Ją o pośrednictwo prosząc nie popadniesz w rozpacz; o Niej myśląc, nie wejdziesz na manowce”.

    Modlitwa. Winszuję Ci Najśw. Panienko, szczególnego wybraństwa wszystkich przywilejów i pełności łaski Bożej oraz najwyższego ze wszystkich stworzeń stopnia chwały w niebie! Uwielbiam Twoje Najśw. Imię, straszne piekłu, a błogie sługom Twoim. Życzę CI najdroższa Matko, aby Cię wszyscy ludzie ukochali tak, jak tego pragnie Serce Jezusa. Jako upominek Imieninowy, ofiaruję Ci to (umartwienie, ten dobry uczynek albo cząstkę Różańca itp.). O racz zawsze mnie otaczać Swoją opieką, spieszyć na ratunek w każdem niebezpieczeństwie, abym na wieki ze Świętymi obchodził(a) Twoje Imieniny w niebie. Amen.

„Hołd Bogu od Narodu Polskiego. Książeczka do nabożeństwa dla wiernych wszystkich stanów” wydanej w Krakowie, r. 1921, str. 522-523.

Za: https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2015/09/13/na-uroczystosc-imienia-najsw-marji-panny/