POD OPIEKĄ ŚW. JÓZEFA I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Contemplare et contemplata aliis tradere

Veritas liberabit vos

poniedziałek, 13 marca 2017

Miesiąc marzec, poświęcony św. Józefowi - Najświętsza Panna odwiedza świętą Elżbietę


Znalezione obrazy dla zapytania nawiedzenie sw elzbiety 

13 marzec

Najświętsza Panna odwiedza świętą Elżbietę.

 

Wcielenie Syna Bożego dotąd było objawione od Boga tylko najświętszej Pannie Maryi i świętemu Józefowi. Lecz Pan Bóg i innym osobom świętobliwym w krótkim czasie je objawił, to jest świętej Elżbiecie i jej mężowi Zacharyaszowi.

W owych dniach opuściła bowiem najświętsza Panna dom męża swego Józefa w Nazarecie i udała się na góry z kwapieniem do miasta Judzkiego i weszła do domu Zacharyaszowego i pozdrowiła Elżbietę.

I stało się, skoro usłyszała Elżbieta pozdrowienie Maryi, skoczyło od radości dzieciątko w żywocie jej i napełniona jest Duchem świętym Elżbieta. Głosem wielkim zawołała: "A zkądże mnie to, że przyszła matka Pana mojego do mnie? Albowiem jak usłyszałam głos pozdrowienia Twego w uszach moich, skoczyło od radości dzieciątko w żywocie moim. A błogosławionaś, któraś uwierzyła, albowiem spełni się to, coć jest powiedziano od Pana".

Uważajmy tu na niepojętą godność Maryi! Ona jest, jak to z natchnienia Ducha świętego poznała Elżbieta, matką Pana naszego Jezusa Chrystusa. Oddajmy się jej potężnej opiece i jej ukochanego Oblubieńca Józefa.

 

Modlitwa.

 

Panie Jezu, Synu Boga żywego, Tyś przebywał przez dziewięć miesięcy w żywocie błogosławionej Maryi matki Twojej. Elżbieta poznała Bóstwo Twoje i pokłon Ci uczyniła. W duszy mojej uczyń sobie miłe pomieszkanie, ile razy przyjmuję Cię w Komunii świętej. Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste; wysłuchaj prośby nasze przez zasługi matki Twojej Maryi i jej Oblubieńca świętego Józefa. Amen.

1. 5 Ojcze nasz, 5 Zdrowaś, 5 Chwała na intencyę Ojca św.
2. Wspomagaj i czcij pokrewnych twoich.