POD OPIEKĄ ŚW. JÓZEFA I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Contemplare et contemplata aliis tradere

Veritas liberabit vos

wtorek, 28 marca 2017

Miesiąc marzec, poświęcony św. Józefowi - Święty Józef wstępuje z Jezusem do Jeruzalem


 

                                    28 marzec

Święty Józef wstępuje z Jezusem do Jeruzalem.

 

Gdy Jezus miał lat dwanaście, wtedy rodzice jego Józef i Marya wzięli go do kościoła wedle zwyczaju dnia świętego; a skończywszy dni, gdy się wracali, zostało dziecię Jezus w Jeruzalem i nie zobaczyli rodzice jego. A mniemając, że Jezus był w towarzystwie, uszli dzień drogi i szukali go między krewnemi i znajomymi. A nie znalazłszy go, zatrwożyli się bardzo i wrócili do Jeruzalem, szukając go.

I stało się, po trzech dniach, naleźli go w kościele siedzącego w pośrodku Doktorów, a on słuchał i pytał ich. A zdumiewiali się wszyscy, którzy go słuchali, nad rozumem i odpowiedziami jego. A ujrzawszy go, uradowali się niezmiernie Józef i Marya. I rzekła do niego matka jego: "Synu, czemuś nam to uczynił? Oto Józef i ja żałośnie szukaliśmy Cię". Uprzejmie i łagodnie odpowiedział jej Jezus: "Czemuście mnie szukali? Czyliż nie wiedzieliście, iż w tych rzeczach, które są Ojca mego, potrzeba, abym był?".

Święty Józef żałośnie szukał Jezusa. A gdzież go radośnie znalazł! Czy na rynku, czy na ulicach? Znalazł go w kościele Bożym. A Ty gdzie znajdziesz Jezusa? Także w kościele, bo w najświętszym Sakramencie tu jest zawsze obecny. Szukaj Jezusa i znajdziesz go.

Modlitwa.

 

Daj nam Panie Jezu Chryste, abyśmy Cię tak pilnie szukali, jak Cię szukał opiekuńczy Ojciec Twój Józef. W najświętszym Sakramencie Ołtarza jesteś obecny całym i niepodzielnym z Bóstwem i człowieczeństwem. Przez zasługi świętego Józefa i litość Twoją wysłuchaj nas, ile razy Tobie w najświętszym Sakramencie utajonemu modły nasze ofiarujemy. 

Niech będzie pochwalony i błogosławiony przenajświętszy i Boski Sakrament, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

1. 5 Ojcze nasz, 5 Zdrowaś, 5 Chwała na intencyę Ojca św.
2. Nabożnym bądź podczas Mszy św.