POD OPIEKĄ ŚW. JÓZEFA I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Contemplare et contemplata aliis tradere

Veritas liberabit vos

środa, 29 marca 2017

Miesiąc marzec, poświęcony św. Józefowi - Święty Józef wraca z Jezusem do Nazaretu

Podobny obraz 
29 marzec

Święty Józef wraca z Jezusem do Nazaretu.

 

Zbawiciel nasz trzy dni przebywał w kościele, opuścił ojca i matkę, trwał na modlitwie do Ojca swego niebieskiego i słuchał pilnie Słowa Bożego, aby nam dał przykład, żebyśmy go naśladowali. Trzy dni był rozłączony od św. Józefa i Maryi, ponieważ miał trzy dni przebywać w grobie.

Słów, które mówił Pan Jezus do Józefa i Maryi, nie zrozumieli: jeszcze bowiem nie wiedzieli, jakim sposobem uwielbi Ojca niebieskiego i zbawi świat. Powrócił z nimi do Nazaretu i był im poddany. A matka jego wszystkie te słowa zachowała w sercu swojem. A Jezus się pomnażał w mądrości i wieku, i w łasce u Boga i u ludzi.

Świętemu Józefowi jest posłuszny Syn Boży! Zkąd się niechaj uczą wszyscy synowie i córki, zakonnicy i zakonnice, i poddani wszyscy, jakie posłuszeństwo i poddaństwo rodzicom i starszym się należy. Rodzice, wychowajcie w karności i posłuszeństwie dziatki wasze!

Modlitwa.

 

Wszechmogący Boże, Tyś rozkazał dziatkom czcić ojca i matkę, abyśmy długo żyli i dobrze nam się powodziło na świecie. 

Jednorodzony Syn Twój, mniemany Syn Józefa, był posłusznym Józefowi i ludziom. Przez zasługi świętego Józefa dopomóż nam szanować naszych rodziców i być im posłusznymi.

Jezu Boże mój, kocham Cię nade wszystko.

Słodkie Serce Maryi, bądź mojem zbawieniem. Amen.

1. 5 Ojcze nasz, 5 Zdrowaś, 5 Chwata na intencyę Ojca świętego.
2. Każdego dnia sumiennie wypełniaj obowiązki twoje.